Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 40 W, 12 V, 1.65 A, -12 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDC40110D12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDC40110D12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 40 W, 12 V, 1.65 A, -12 V
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 50.8x40.6x10.16mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Output current 2 | 1.65A |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 270kHz |