Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 40 W, 15 V, 2.65 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDC40110S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDC40110S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 40 W, 15 V, 2.65 A
| Output current | 2.65A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 270kHz |