Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 40 W, 3.3 V, 10 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDC40110S3V3
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDC40110S3V3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 40 W, 3.3 V, 10 A
| Output current | 10A |
| Mounting | THT |
| Power | 40W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Body dimensions | 50.8x40.6x10.16mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 270kHz |