Converter: DC/DC; 5W; Uin: 35÷75VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 1500mA
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
RDD05-03S3U
Tootja: CHINFA ELECTRONICS
Tootja tootekood: RDD05-03S3U
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 5W; Uin: 35÷75VDC; Uout: 3.3VDC; Iout: 1500mA
| Output current | 1.5A |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 79% |
| Number of outputs | 1 |