Converter: DC/DC; 5W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; RDD05U
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
RDD05-05D2U
Tootja: CHINFA ELECTRONICS
Tootja tootekood: RDD05-05D2U
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 5W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 5VDC; Uout2: -5VDC; RDD05U
| Output current | 500mA |
| Power | 5W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 81% |
| Output current 2 | 500mA |
| Output voltage 2 | -5V DC |
| Number of outputs | 2 |