Converter: DC/DC; 6W; Uin: 35÷75VDC; Uout: 12VDC; Iout: 500mA; RDD05U
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
RDD05-12S3U
Tootja: CHINFA ELECTRONICS
Tootja tootekood: RDD05-12S3U
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 6W; Uin: 35÷75VDC; Uout: 12VDC; Iout: 500mA; RDD05U
| Output current | 500mA |
| Power | 6W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |