Converter: DC/DC; 7.5W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 5VDC; Iout: 1500mA; OUT: 1
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
RDD08-05S1U
Tootja: CHINFA ELECTRONICS
Tootja tootekood: RDD08-05S1U
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 7.5W; Uin: 9÷18VDC; Uout: 5VDC; Iout: 1500mA; OUT: 1
| Output current | 1.5A |
| Power | 7.5W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 82% |
| Number of outputs | 1 |