Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
RDD08-15D2U
Tootja: CHINFA ELECTRONICS
Tootja tootekood: RDD08-15D2U
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 8W; Uin: 18÷36VDC; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
| Output current | 270mA |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...71°C |
| Protection | short circuit protection |
| Body dimensions | 31.8x20.3x10.2mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 85% |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |