Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 8 W, 15 V, 535 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDD08110S15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDD08110S15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 8 W, 15 V, 535 mA
| Output current | 535mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 220kHz |