Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 8 W, 15 V, 265 mA, -15 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDD0824D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDD0824D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 8 W, 15 V, 265 mA, -15 V
| Output current | 265mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP24 |
| Power | 8W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 15V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 86% |
| Output current 2 | 265mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 330kHz |