Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 20 W, 24 V, 417 mA, -24 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDDW20UW-24
Tootja: MEAN WELL
Tootja tootekood: RDDW20UW-24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 20 W, 24 V, 417 mA, -24 V
| Mounting | THT |
| Case | 2"x1", DIP |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...95°C |
| Protection | anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 50.8x25.4x10.2mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Output voltage 2 | -24V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 200kHz |