Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 3 W, 12 V, 250 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDE03110S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDE03110S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 3 W, 12 V, 250 mA
| Output current | 250mA |
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Body dimensions | 31.8x20.3x12mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 84% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 170kHz |