Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 3 W, 15 V, 100 mA, -15 V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDE0324D15
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDE0324D15
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 2 Output, 3 W, 15 V, 100 mA, -15 V
| Output current | 100mA |
| Mounting | THT |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Body dimensions | 31.8x20.3x12mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 84% |
| Output current 2 | 100mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 285kHz |