Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 20 W, 3.3 V, 4.5 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDE2024S3V3
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDE2024S3V3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 20 W, 3.3 V, 4.5 A
| Output current | 4.5A |
| Mounting | THT |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 25.4x25.4x10.4mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |