Capacitor: ceramic; 2.7nF; 50V; C0G (NP0); ±5%; THT; 2.5mm
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
RDE5C1H272J0S1H03A
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: RDE5C1H272J0S1H03A
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; 2.7nF; 50V; C0G (NP0); ±5%; THT; 2.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 50V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Capacitance | 2.7nF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | C0G |