Capacitor: ceramic; 560pF; 250V; C0G (NP0); ±5%; THT; 5mm
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
RDE5C2E561J1M1H03A
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: RDE5C2E561J1M1H03A
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; 560pF; 250V; C0G (NP0); ±5%; THT; 5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Capacitance | 560pF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | C0G |