Capacitor: ceramic; 1.2nF; 630V; C0G (NP0); ±5%; THT; 5mm
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
RDE5C2J122J1M1H03A
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: RDE5C2J122J1M1H03A
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; 1.2nF; 630V; C0G (NP0); ±5%; THT; 5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 630V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Capacitance | 1.2nF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | C0G |