Capacitor: ceramic; 33nF; 250V; X7R; ±10%; THT; 5mm
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
RDER72E333K2M1H03A
Tootja: MURATA
Tootja tootekood: RDER72E333K2M1H03A
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: ceramic; 33nF; 250V; X7R; ±10%; THT; 5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 250V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Terminal pitch | 5mm |
| Capacitance | 33nF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | X7R |