Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 25 W, 12 V, 2.08 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDF2572S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDF2572S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 25 W, 12 V, 2.08 A
| Output current | 2.08A |
| Mounting | THT |
| Power | 25W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 84% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |