Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 50 W, 5 V, 6 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDF5072WS05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDF5072WS05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 50 W, 5 V, 6 A
| Output current | 6A |
| Mounting | THT |
| Power | 50W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 5V DC |
| Input voltage | 14...160V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 83% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 220kHz |