Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 300 W, 5 V, 60 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDH30072WS05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDH30072WS05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 300 W, 5 V, 60 A
| Output current | 60A |
| Mounting | THT |
| Power | 300W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 61x57.9x12.7mm |
| Output voltage | 5V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 330kHz |