Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 600 W, 28 V, 21.4 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDH60072WS28
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDH60072WS28
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 600 W, 28 V, 21.4 A
| Output current | 21.4A |
| Mounting | THT |
| Power | 600W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Output voltage | 28V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |