Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 100 W, 12 V, 8.3 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDL100110S12
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDL100110S12
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 100 W, 12 V, 8.3 A
| Output current | 8.3A |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Body dimensions | 61x57.9x12.7mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 3kV DC |
| Efficiency | 86.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 250kHz |