Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 150 W, 24 V, 6.5 A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RDQ150110S24
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: RDQ150110S24
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Isolated Board Mount DC/DC Converter, Railway, 1 Output, 150 W, 24 V, 6.5 A
| Output current | 6.5A |
| Mounting | THT |
| Power | 150W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Body dimensions | 61x57.9x12.7mm |
| Output voltage | 24V DC |
| Insulation voltage | 2.25kV DC |
| Efficiency | 91% |
| Number of outputs | 1 |
| Switching frequency | 200kHz |