Transport wheel; Ø: 80mm; W: 25mm; H: 107mm; rigid; Dyn.load: 650N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.E2-080-PBL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 449651
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 80mm; W: 25mm; H: 107mm; rigid; Dyn.load: 650N
| Material | rubber, technopolymer (PP) |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 107mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 83 |
| Force kg | 50kg |
| Wheel width | 25mm |
| Wheel diameter | 80mm |
| Dynamic load | 650N |
| Rolling load | 500N |