Transport wheel; Ø: 125mm; W: 37.5mm; H: 156mm; rigid; Rol.load: 850N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.E2-125-PBL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 449661
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 37.5mm; H: 156mm; rigid; Rol.load: 850N
| Material | rubber, technopolymer (PP) |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 156mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 83 |
| Force kg | 86kg |
| Wheel width | 37.5mm |
| Wheel diameter | 125mm |
| Dynamic load | 1.1kN |
| Rolling load | 850N |