Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; H: 182mm; rigid; Dyn.load: 1.3kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.E2-150-PBL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 449666
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; H: 182mm; rigid; Dyn.load: 1.3kN
| Material | rubber, technopolymer (PP) |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 182mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 83 |
| Force kg | 101kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 150mm |
| Dynamic load | 1.3kN |
| Rolling load | 1kN |