Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 240mm; rigid; Dyn.load: 2.25kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.E2-200-PBL-N
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 449671
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 240mm; rigid; Dyn.load: 2.25kN
| Material | rubber, technopolymer (PP) |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 240mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 83 |
| Force kg | 142kg |
| Wheel width | 50mm |
| Wheel diameter | 200mm |
| Dynamic load | 2.25kN |
| Rolling load | 1.4kN |