Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; hub with ball bearings; 305kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F2-100-RSL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 452411
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; hub with ball bearings; 305kg
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | hub with ball bearings |
| Mounting hole diameter | 15mm |
| Static load | 4kN |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 305kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 100mm |
| Dynamic load | 3kN |
| Rolling load | 3kN |