Transport wheel; Ø: 125mm; W: 40mm; hub with ball bearings; 356kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F2-125-RSL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 452412
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 40mm; hub with ball bearings; 356kg
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | hub with ball bearings |
| Mounting hole diameter | 20mm |
| Static load | 5kN |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 75 |
| Force kg | 356kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 125mm |
| Dynamic load | 3.5kN |
| Rolling load | 3.5kN |