Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; H: 161mm; rigid; Dyn.load: 3500N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F5-125-PSL-H
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451801
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; H: 161mm; rigid; Dyn.load: 3500N
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | hub with ball bearings, rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 161mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 285kg |
| Wheel width | 35mm |
| Wheel diameter | 125mm |
| Dynamic load | 3.5kN |
| Rolling load | 2.8kN |