Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; H: 194mm; rigid; Dyn.load: 3000N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F5-150-PSL-N
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451666
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; H: 194mm; rigid; Dyn.load: 3000N
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | hub with ball bearings, rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 194mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 336kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 150mm |
| Dynamic load | 3kN |
| Rolling load | 3.3kN |