Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; Dyn.load: 6kN; Rol.load: 3.3kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F5-150-RSL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451516
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 150mm; W: 40mm; Dyn.load: 6kN; Rol.load: 3.3kN
| Material | aluminium, polyurethane |
| Static load | 8.5kN |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 95 |
| Force kg | 336kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 150mm |
| Dynamic load | 6kN |
| Rolling load | 3.3kN |