Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 250mm; rigid; Dyn.load: 7.5kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F5-200-PSL-H
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451811
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 200mm; W: 50mm; H: 250mm; rigid; Dyn.load: 7.5kN
| Material | aluminium, polyurethane |
| Version | hub with ball bearings, rigid, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 250mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 367kg |
| Wheel width | 50mm |
| Wheel diameter | 200mm |
| Dynamic load | 7.5kN |
| Rolling load | 3.6kN |