Transport wheel; Ø: 125mm; H: 182mm; hub with ball bearings; 407kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F8-125-PSL-WH
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 449481
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; H: 182mm; hub with ball bearings; 407kg
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with ball bearings, permanent, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 182mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 407kg |
| Wheel diameter | 125mm |
| Dynamic load | 6.5kN |
| Rolling load | 4kN |