Transport wheel; Ø: 150mm; H: 210mm; hub with ball bearings; 463kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F8-150-SSF-WH
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 449472
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 150mm; H: 210mm; hub with ball bearings; 463kg
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with ball bearings, torsional with lock, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 210mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 463kg |
| Wheel diameter | 150mm |
| Dynamic load | 7.5kN |
| Rolling load | 4.55kN |