Transport wheel; Ø: 200mm; H: 252mm; hub with ball bearings; 662kg
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.F8-200-SSF-WH
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 449473
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 200mm; H: 252mm; hub with ball bearings; 662kg
| Material | technopolymer (PA) |
| Version | hub with ball bearings, torsional with lock, with mounting plate |
| Body material | steel |
| Height | 252mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Force kg | 662kg |
| Wheel diameter | 200mm |
| Dynamic load | 9kN |
| Rolling load | 6.5kN |