Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; H: 156mm; rigid; Dyn.load: 2.2kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.FF-125-PBL-SST
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451311
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; H: 156mm; rigid; Dyn.load: 2.2kN
| Material | polyurethane, technopolymer (PA) |
| Version | rigid, with mounting plate |
| Body material | stainless steel |
| Height | 156mm |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 55 |
| Force kg | 224kg |
| Wheel width | 35mm |
| Wheel diameter | 125mm |
| Dynamic load | 2.2kN |
| Rolling load | 2.3kN |