Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; Dyn.load: 2.3kN; Rol.load: 2.3kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.FF-125-RBL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451011
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 125mm; W: 35mm; Dyn.load: 2.3kN; Rol.load: 2.3kN
| Material | polyurethane, technopolymer (PA) |
| Static load | 3.5kN |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 55 |
| Force kg | 234kg |
| Wheel width | 35mm |
| Wheel diameter | 125mm |
| Dynamic load | 2.3kN |
| Rolling load | 2.3kN |