Transport wheel; Ø: 150mm; W: 45mm; Dyn.load: 3.5kN; Rol.load: 2.8kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.FF-150-RBL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 451016
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 150mm; W: 45mm; Dyn.load: 3.5kN; Rol.load: 2.8kN
| Material | polyurethane, technopolymer (PA) |
| Static load | 5kN |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 55 |
| Force kg | 285kg |
| Wheel width | 45mm |
| Wheel diameter | 150mm |
| Dynamic load | 3.5kN |
| Rolling load | 2.8kN |