Transport wheel; Ø: 100mm; W: 30mm; Dyn.load: 1kN; Rol.load: 1kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.G1-100-RBL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 452506
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 30mm; Dyn.load: 1kN; Rol.load: 1kN
| Material | technopolymer (PP) |
| Panel cutout diameter | 12mm |
| Static load | 1.5kN |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 85 |
| Force kg | 101kg |
| Wheel width | 30mm |
| Wheel diameter | 100mm |
| Dynamic load | 1kN |
| Rolling load | 1kN |