Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; Dyn.load: 1.8kN; Rol.load: 1.8kN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE.G2-100-RSL
Tootja: ELESA+GANTER
Tootja tootekood: 452771
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transport wheel; Ø: 100mm; W: 40mm; Dyn.load: 1.8kN; Rol.load: 1.8kN
| Material | aluminium, rubber |
| Panel cutout diameter | 15mm |
| Static load | 2.5kN |
| Type of mounting element | transport wheel |
| Shore hardness | 70 |
| Force kg | 183kg |
| Wheel width | 40mm |
| Wheel diameter | 100mm |
| Dynamic load | 1.8kN |
| Rolling load | 1.8kN |