Oneboard computer; RAM: 4GB; Flash: 64GB; Intel® Atom™ x7 E3950
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE-UPS-X70464-RBM01
Tootja: ALLEN
Tootja tootekood: RE-UPS-X70464-RBM01
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Oneboard computer; RAM: 4GB; Flash: 64GB; Intel® Atom™ x7 E3950
| Supply voltage | 5V DC |
| Kind of connector | 40pin, DP 1.2, HDMI 1.4, mPCIE-e, RJ45 magnetically shielded x2, SATA, USB A x3, USB B micro |
| Interface | eDP, Ethernet x2, GPIO, MIPI-CSI2, USB 2.0, USB 3.0 |
| Number of cores | 4 |
| Series | UP Squared |
| Kit contents | prototype board, 5V DC power supply, HD camera |
| Dimensions | 85.6x90mm |
| Kind of architecture | x86-64 |
| Kind of memory | LPDDR4 |
| Processor | Intel® Atom™ x7 E3950 |
| Graphic unit | Intel® HD500 |
| Video coding | H.264 BP/MP/HP, HEVC4, VP8 |