Module: regulator; Pt100; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; 230VAC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE01-100M0
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: RE01-100M0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; Pt100; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; 230VAC
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP20 at terminal side, IP65 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 29x71mm |
| Body dimensions | 76x34x80mm |
| Kind of display used | LED |
| Kind of input 1 | RTD |
| Kind of temperature sensor | Pt100 |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| The programming method | rubber keypad |
| Kind of output 2 | SPST-NO |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF, PID |