Module: regulator; temperature; SPST-NO,SSR; OUT 2: SPST-NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE11
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: RE11
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; temperature; SPST-NO,SSR; OUT 2: SPST-NO
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 85...270V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| Mounting hole diameter | 46x46mm |
| Body dimensions | 52x52x80mm |
| Kind of display used | LED |
| Kind of input 1 | RTD, thermocouple |
| Kind of temperature sensor | Pt100, thermocouple J, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPST-NO, SSR |
| The programming method | rubber keypad |
| Kind of output 2 | SPST-NO |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF, PID |