Timer; 0,02s÷300h; DPDT; 250VAC/5A; 24÷240VAC; 24÷240VDC; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE48AML12MW
Tootja: SCHNEIDER ELECTRIC
Tootja tootekood: RE48AML12MW
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Timer; 0,02s÷300h; DPDT; 250VAC/5A; 24÷240VAC; 24÷240VDC; on panel
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 24...240V AC, 24...240V DC |
| Operating temperature | -20...50°C |
| IP rating | IP40 from the front |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Kind of output | DPDT |
| Electrical connection | round socket |
| Counting range | 0,02s...300h |
| Counter operation modes | cyclical operation, delayed switching off, delayed switching on, with the control contact S |
| number of operation modes | 4 |