Module: regulator; Pt100; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; 0÷50°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE55-011100M0
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: RE55-011100M0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; Pt100; temperature; SPDT; OUT 2: SPST-NO; 0÷50°C
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 85...253V AC, 85...253V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP20 at terminal side, IP40 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 92.5x92.5mm |
| Body dimensions | 96x96x65mm |
| Kind of display used | LED |
| Kind of temperature sensor | Pt100 |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| The programming method | adjusting screw |
| Kind of output 2 | SPST-NO |
| Input 1 properties | RTD |
| Regulation for output 1 | ON-OFF |