Module: regulator; thermocouple K; temperature; SPDT; on panel
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE71-07100M0
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: regulator; thermocouple K; temperature; SPDT; on panel
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Type of module | regulator |
| Mounting hole diameter | 45x45mm |
| Body dimensions | 48x48x93mm |
| Kind of display used | 4-digit LED |
| Kind of temperature sensor | thermocouple K |
| Controlled parameter | temperature |
| Kind of output 1 | SPDT |
| Controlled parameter range | 0...600°C |
| The programming method | rubber keypad |
| Input 1 properties | thermocouple |
| Regulation for output 1 | AUTOTUNING, ON-OFF, PID |