Board: universal; multiadapter; W: 12.7mm; L: 17.78mm; SOT23-8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE911
Tootja: ROTH ELEKTRONIK GMBH
Tootja tootekood: RE911
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Board: universal; multiadapter; W: 12.7mm; L: 17.78mm; SOT23-8
| Material | fiberglass, FR4 |
| Width | 12.7mm |
| Length | 17.78mm |
| Board variant | multiadapter |
| Type of board | universal |
| Laminate thickness | 1.5mm |
| Copper plating thickness | 35µm |
| Kind of board clad | gold plated soldering pads |
| Soldering pads configuration | SOT23-8 |