Module: dual channel regulator; IN 3: 0/4÷20mA; on panel; RE92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
RE92-1111100M0
Tootja: LUMEL
Tootja tootekood: RE92-1111100M0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: dual channel regulator; IN 3: 0/4÷20mA; on panel; RE92
| Mounting | on panel |
| Supply voltage | 85...253V AC, 85...253V DC |
| Operating temperature | 0...50°C |
| IP rating | IP65 (from the front) |
| Mounting hole diameter | 92.5x92.5mm |
| Body dimensions | 96x96x100mm |
| Kind of display used | color, LCD TFT 3,5" |
| Display resolution | 320x240 |
| Kind of input 1 | 0...5/10V, 0/4...20mA, universal |
| Number of inputs | 2 |
| Number of outputs | 6 |
| Kind of temperature sensor | Cu100, Ni100, Pt100, Pt500, Pt1000, thermocouple E, thermocouple J, thermocouple K, thermocouple N, thermocouple R, thermocouple S, thermocouple T |
| Controlled parameter | fluid flow, humidity, pressure, speed, temperature |
| The programming method | PC, rubber keypad |
| Kind of input 3 | 0/4...20mA |
| Input 1 properties | analogue voltage, current analog, RTD, thermocouple |